Home » কোকৰাঝাৰত পথ সুৰক্ষা সম্পৰ্কীয় বৈঠক অনুষ্ঠিত

কোকৰাঝাৰত পথ সুৰক্ষা সম্পৰ্কীয় বৈঠক অনুষ্ঠিত

by admin
7770 views

কোকৰাঝাৰঃ বৃহস্পতিবাৰে কোকৰাঝাৰৰ উপায়ুক্তকাৰ্যালয়ৰ কনফাৰেন্স হলত চতুৰ্থ ডিআৰএছচি (জিলা পথ সুৰক্ষা সমিতি)ৰ বৈঠক অনুষ্ঠিত হয়। উপায়ুক্ত বাৰ্ণালী ডেকাৰ অধ্যক্ষতাত অনুষ্ঠিত বৈঠকত পথ সুৰক্ষাৰ বিভিন্ন দিশৰ বিষয়ে আলোচনা কৰা হয়। আৰক্ষী আৰু পৰিবহণ বিভাগৰ যুটীয়া প্ৰচেষ্টাত বিভিন্ন দুৰ্ঘটনাৰ ওপৰত জনসজাগতা নিশ্চিত কৰাৰ বিষয়টোও আলোচনা কৰা হৈছিল। বৈঠকত তেল ডিপোৰ ব্যৱসায়ীসকলৰ সৈতে ‘নো হেলমেট নো পেট্ৰ’ল’ অভিযানৰ বিষয়েও আলোচনা কৰা হৈছিল।
উপায়ুক্তগৰাকীয়ে পথ দুৰ্ঘটনাৰ প্ৰকৃত কাৰণসমাধানৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। তাই এই সন্দৰ্ভত ইণ্টাৰপ্টাৰ ভেনৰ বিষয়টোও উত্থাপন কৰিছিল। সভাৰ মূল বিষয়বস্তু আছিল পথ দুৰ্ঘটনা হ্ৰাস কৰি জনসাধাৰণৰ জীৱনৰ সুৰক্ষা কেনেদৰে নিশ্চিত কৰিব পাৰি। অতিৰিক্ত আৰক্ষী অধীক্ষক সুৰজিৎ সিং পানেচাৰ; সতীশ চন্দ্ৰ ঠাকুৰীয়া, উপ-বিভাগীয় বিষয়া (চি), পৰবাটঝোৰা উপ-বিভাগ; আৰু অন্যান্য বিষয়াসকল সভাত উপস্থিত আছিল

 

Related Posts

Leave a Comment